Results 1 to 4 of 4

Konu: bir konuyu merak ediyorum

Acemi
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    145
    Thanks
    8

bir konuyu merak ediyorum

DisLike

0
    selamlar
    merak ettiğim bir konuyu sormak istiyorum.
    normal org da fon olarak akor sesi verilebiliyor mesela la minör yada do majör gibi. fl studio da böyle bişey varmı acaba ben inceledim minor organ major organ ve 7 li organ sesleri var acaba daha değişik yani hertürlü akoru da kullabilecegğimiz bu tür bir vst gibi bişey varmı. mesela do majör 7 li 6 lı 9 lu sus4 lü felan gibi. yani illa biz tek tek notaları koymak yerine direk o akoru verebilen bişey varmı yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Dehşet-ül Vahşet
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    140
    Thanks
    0

DisLike

0
    Dediğini Tam Anlamadım Resimli Anlatsaydın Daha Güzel Olurmuş Ama.KORG Legacy Diye Bir Vst Var Her Türlü Pitch,Koma Filan Var.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Acemi
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    145
    Thanks
    8

DisLike

0
    şöyle anlatayım mesela orgun soldan 10-15 tuşundan 3 tane tuşuna basınca mesela la do ve mi tuşlarına basınca la minör akoru çıkıyor yani tabi önce orgun chords tuşunu açmak lazım. bu akor sesi piano sesi olarak degil daha başka fon müzigi gibi bir akor sesi olarak çıkıyor . başka tuşlara basınca işte keyfine göre major 7 li 9 lu felan da çıkıyor. bu akor sesi üstüne senin orgun diger tuşlarıyla yani bu soldan 10 -15 tuşun haricindeki tuşlarlada solo çalabiliyorsun yani sol elle akor veriyorsun sağ elle solo çalıyorsun . sol elle bastıgın fon sesi gibi sağ elle bastıgın normal piyano sesi oluyor. anlatabildimmi acaba biraz uzun oldu ama merak ettigimden soruyorum. koma nedir onu da bilmiyorum.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    19
    Thanks
    0

DisLike

0
    piano rollde akoru yaratan 3 tuşu yazdığın zaman akoru yaratırsın zaten 7li 9lu major minör

soruna cevap oldumu bilmiyorum bunumu soruyodun?Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Gönderme İzinleri