Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 29 of 29

Konu: Trance Sound Elements Vol 1 Albüm Etkinliği / Katılım

Acemi
    Katılım Tarihi
    Apr 2012
    İletiler
    148
    Thanks
    0

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi dJ EmiNent İletiler
    Herzamanki gibi harikasın tolga, ama ben bu kadar katılım beklemezdim. yapacak birşey yok etkinlik iptal. Teşekkür ederiz katıldığından dolayı
    Şahsen üzüldüm.. Ama çok bi beklentim yoktu zaten.Çünkü siteye bakınca Fl Studio'nun genel olarak Türkiye'de kullanım amacı beat yapmakmış bunu gördüm.Adamlar 10- 15 sene önce başladı başka yerlere getirdi bu müziği biz birtürlü başlayamadık.. Hayırlısı ne diyelim.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM
    https://www.facebook.com/TolgaUZULMEZ

soundcloud.com/tolga-uzulmez

https://twitter.com/tolgauzulmez

Trance&Uplifting.. My Drugs.
    Sample , midi ve herhangi hazır seslerle çalışıp;' ben müzik yapıyorum.' diyen, çalışmalarım ve paylaşımlarım hakkında yorum yapmasın lütfen.

RUSTAM
    Guest

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi pashareis İletiler
    Şahsen üzüldüm.. Ama çok bi beklentim yoktu zaten.Çünkü siteye bakınca Fl Studio'nun genel olarak Türkiye'de kullanım amacı beat yapmakmış bunu gördüm.Adamlar 10- 15 sene önce başladı başka yerlere getirdi bu müziği biz birtürlü başlayamadık.. Hayırlısı ne diyelim.
    Forumun eski hali olsaydi belki bi seyler degisirdi ama milletin cogu gitti. Pek girip cikan yok botlardan baska.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Moderator esforza's Avatar
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    397
    Thanks
    15

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi RUSTAM İletiler
    Forumun eski hali olsaydi belki bi seyler degisirdi ama milletin cogu gitti. Pek girip cikan yok botlardan baska.
    Eski forum olsaydıda farketmezdi Rustam kaç kişi vardıki eski forumda trance yapan.Bu forumun eskiside yeniside beat ağırlıklı genelde.Çünkü Türkiyede hakikaten en çok rap müzik dinleniliyo bence ama onada saygı duymak lazım insanların tercihlerini değiştirmek zordur.Bilhassa arabesk rapmidir nedir ondan.Türkiyenin trance,electro house veya dubstep manyağı olması için daha bir 20 sene var gibi.Yada Armin gibi biri çıkacak ama zengin olması şart Asot tarzı bişey kuracak başka türlü yayılmaz bu müzik.Bizim ülkede clublardada en çok tribal house (kantik) birde club tarzlar tutuluyo.Bizim insanlar benimsemiş nedense clubu evvelden beri hakiki türk müziği zannediyolar heralde.Electro açıyosun adam bu ne ya diyo mario müziği gibi vs sen ne anlarsınki.malesef bizim insanlarımız yeniliklere karşı yabancı duruyor genel olarak alışkanlıklarından vazgeçirmek çok zor.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

4. The Following User Says Thank You to esforza For This Useful Post:

ademgordukmusic (08-29-2012)

Acemi
    Katılım Tarihi
    Apr 2012
    İletiler
    148
    Thanks
    0

DisLike

0
    Bir insan müziği sadece "kopmak" için yada etrafındaki insanları etkilemek veya kız tavlamak gibi basit şeyler için kullanıyorsa ona ne çalarsan çal anlamaz oynar. Trance yapan veya gerçekten dinleyen bu müziği ve tınılarını her saniye içinde yaşar zaten ve amacı kopmak değil onun ötesinde melodilerin kalbinde aşkı yaşamaktır. Sahip olduğu bütün hissi ve duygusal etkileri yaşar bu adamlar bu müziği dinlerken. Herkes müziği böyle dinlemez her müzik yapanda bunları hissetmez. Kendini bu melodilerin içine gömmek ve yeni duygularla şekillendirmek gerekir müzik yapan farklı melodilerle.. dinleyen farklı hayallerle.. Ne yazık ki bu insanlardan az var. Trend olanı değil tercüman olanı,sadece mutlu anını değil bütün hayatını bu parçalarda bulan insan az. Yenilikçi ve farklılıklara açık insan çok az. 20 seneye trance bile kalmaz ama şu lanet pop hala devam eder bunu bilir buna yanarım.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM
    https://www.facebook.com/TolgaUZULMEZ

soundcloud.com/tolga-uzulmez

https://twitter.com/tolgauzulmez

Trance&Uplifting.. My Drugs.
    Sample , midi ve herhangi hazır seslerle çalışıp;' ben müzik yapıyorum.' diyen, çalışmalarım ve paylaşımlarım hakkında yorum yapmasın lütfen.

6. The Following User Says Thank You to pashareis For This Useful Post:

ademgordukmusic (08-29-2012)

Moderator esforza's Avatar
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    397
    Thanks
    15

DisLike

0
    Bir insan müziği sadece "kopmak" için yada etrafındaki insanları etkilemek veya kız tavlamak gibi basit şeyler için kullanıyorsa ona ne çalarsan çal anlamaz oynar. Trance yapan veya gerçekten dinleyen bu müziği ve tınılarını her saniye içinde yaşar zaten ve amacı kopmak değil onun ötesinde melodilerin kalbinde aşkı yaşamaktır. Sahip olduğu bütün hissi ve duygusal etkileri yaşar bu adamlar bu müziği dinlerken. Herkes müziği böyle dinlemez her müzik yapanda bunları hissetmez. Kendini bu melodilerin içine gömmek ve yeni duygularla şekillendirmek gerekir müzik yapan farklı melodilerle.. dinleyen farklı hayallerle.. Ne yazık ki bu insanlardan az var. Trend olanı değil tercüman olanı,sadece mutlu anını değil bütün hayatını bu parçalarda bulan insan az. Yenilikçi ve farklılıklara açık insan çok az. 20 seneye trance bile kalmaz ama şu lanet pop hala devam eder bunu bilir buna yanarım.
    aynen kardeşim haklısın.bizim millet hissetmekten ziyade kopma yarıp geçirme taraftarıDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Administrator ademgordukmusic's Avatar
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    132
    Thanks
    24

DisLike

0
    Bir insan müziği sadece "kopmak" için yada etrafındaki insanları etkilemek veya kız tavlamak gibi basit şeyler için kullanıyorsa ona ne çalarsan çal anlamaz oynar. Trance yapan veya gerçekten dinleyen bu müziği ve tınılarını her saniye içinde yaşar zaten ve amacı kopmak değil onun ötesinde melodilerin kalbinde aşkı yaşamaktır. Sahip olduğu bütün hissi ve duygusal etkileri yaşar bu adamlar bu müziği dinlerken. Herkes müziği böyle dinlemez her müzik yapanda bunları hissetmez. Kendini bu melodilerin içine gömmek ve yeni duygularla şekillendirmek gerekir müzik yapan farklı melodilerle.. dinleyen farklı hayallerle.. Ne yazık ki bu insanlardan az var. Trend olanı değil tercüman olanı,sadece mutlu anını değil bütün hayatını bu parçalarda bulan insan az. Yenilikçi ve farklılıklara açık insan çok az. 20 seneye trance bile kalmaz ama şu lanet pop hala devam eder bunu bilir buna yanarım.
    Müzik konusunda yazdıkların ile hislerime tercüman oldun. Doğru bir noktaya değinmişsiniz. Önemli olan müziği gerçekten, hissetmek ve onla yaşamaktır.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

RUSTAM
    Guest

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi esforza İletiler
    Eski forum olsaydıda farketmezdi Rustam kaç kişi vardıki eski forumda trance yapan.Bu forumun eskiside yeniside beat ağırlıklı genelde.Çünkü Türkiyede hakikaten en çok rap müzik dinleniliyo bence ama onada saygı duymak lazım insanların tercihlerini değiştirmek zordur.Bilhassa arabesk rapmidir nedir ondan.Türkiyenin trance,electro house veya dubstep manyağı olması için daha bir 20 sene var gibi.Yada Armin gibi biri çıkacak ama zengin olması şart Asot tarzı bişey kuracak başka türlü yayılmaz bu müzik.Bizim ülkede clublardada en çok tribal house (kantik) birde club tarzlar tutuluyo.Bizim insanlar benimsemiş nedense clubu evvelden beri hakiki türk müziği zannediyolar heralde.Electro açıyosun adam bu ne ya diyo mario müziği gibi vs sen ne anlarsınki.malesef bizim insanlarımız yeniliklere karşı yabancı duruyor genel olarak alışkanlıklarından vazgeçirmek çok zor.
    Yok oyle degil. Eski sitede yarismalar duzenleniliyordu. Ve hemen hepisne de katilim fazlasiyla oluyordu. Burda katilim da yok artik. Sunki onlineo lan syaisian baksan 3-5 kisi ayni anda zor onlayn oluyor. Eskiden boyle degildi. Beat agirlikli evet. Buna katiliyorum. Ama her kes yaptiginin da beat oldugunu saniyor orasi da var. Iki kick bir snare beat olmuyor ne yazik ki.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    43
    Thanks
    1

DisLike

0
    Şu kopma lafı benim her zaman tepemi attırmıştır.Müzikten konu açılınca adam tarzımı sorar Trance deyince biraz açmamı ister derim işte Electronic,Tiesto falan he sen apaçisin Apaçi ne lan şu apaçi lafını duyduğum anda sinirden kuduruyorum resmen ya ! Bırak diyorum sonra bizim insanımız Trance'dan ne anlar diyesi geliyor insanın.Düzenli olarak dinleyici bir kitle var ülkemizde ama bana denk gelmedi ki hiç.Anca nette falan görüyorum.pashareis'in de dediği gibi Trance'da kalmıycak.Adamlar farklı bişiler yapıcaz diye Trance'ın içine dubstep katıyorlar,eski melodileri çalıyorlar.Ohoo benim için Trance 90'lı yıllar ve 2008 hatta belkide 2004 arasında bile diyebilirim.Batsın lan bu dünya dedirtiyorlar adama Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Administrator dJ EmiNent's Avatar
    Katılım Tarihi
    Feb 2012
    İletiler
    77
    Thanks
    1

DisLike

0
    Konu KilitDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Gönderme İzinleri