Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Konu: cpu sorunu

Yeni
    Katılım Tarihi
    Sep 2013
    İletiler
    3
    Thanks
    0

cpu sorunu

DisLike

0
    merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı şu cpu göstergesi şarkının bazı bölümlerinde kırmızı oluyor(%100) ve şarkıda donmalar yaşanıyor.Bu nedenlede projelerimi sürekli export edip dinleyerek yapıyorum.Acaba bunun sebebi nedir arkadaşlar?Bilen abilerimiz bi el atsın lütfen.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Sep 2013
    İletiler
    3
    Thanks
    0

DisLike

0
    Beyler site ölmüş.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Moderator esforza's Avatar
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    397
    Thanks
    15

DisLike

0
    aynı sorun bendede var işlemci dayanmıyo ondan.işlemcisi sağlam bir pc edinmen lazım en kökten çaresi oymuş.Birde fanları filan temizleyerek asio driver kullanarak,tolls macros bölümünden switch smart disable all pluginsden işlemciyi az kasmasını sağlayabilirsin.ama en sağlamı sorunun ana nedeni işlemcinin zayıf olması diyolar bende internetteki bulduklarımın yalancısıyım.işlemci fazla ısınıyo yetmediği içinDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Jan 2014
    İletiler
    26
    Thanks
    0

DisLike

0
    bak arkadasim sorunun cözümü asio sürücüsünde o standart olarak 512 samples dir onu yükseltirsen bir sorun kalmaz diye düsünüyorum Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Moderator esforza's Avatar
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    397
    Thanks
    15

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi Enes İletiler
    bak arkadasim sorunun cözümü asio sürücüsünde o standart olarak 512 samples dir onu yükseltirsen bir sorun kalmaz diye düsünüyorum
    Alakası yok bilader ses kartı driverıyla cpu ısısının ne alakası var.işlemcin dandikse dayanmaz.aç 20 tane vst sonra playliste daya 6 dakikalık müziği sonra istediğin kadar asi driverın buffer size miktarını en sona getir bi halta yaramaz.Senin asio dediğin şey sadece gecikmeleri azaltan bir ses driverı.Onunlada her dahili ses kartı uyumlu değil.Senin dediğin şeyi 1000 kere yaptım ben ama bi cacık olmadı.asıl sorun işlemcinin kasması.cpu ısısı denen şey işlemci fanının ya iyi çalışmamasından kaynaklanır yada işlemcinin kaldırmadığı programları kullanmakdan.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Dec 2013
    İletiler
    3
    Thanks
    0

DisLike

0
    o değilde ben ne yapıyım o zaman.. 4770k işlemcim 8gb ram im ve Msı Mpower Max anakartı olan bi bilgisayarım var ve 3 tane kontakt plugin i açınca 4üncü açılmıyo ram kaldırmıyor ve proje gümlüyor..Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Jan 2014
    İletiler
    25
    Thanks
    0

DisLike

0
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi saynars İletiler
    merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacaktı şu cpu göstergesi şarkının bazı bölümlerinde kırmızı oluyor(%100) ve şarkıda donmalar yaşanıyor.Bu nedenlede projelerimi sürekli export edip dinleyerek yapıyorum.Acaba bunun sebebi nedir arkadaşlar?Bilen abilerimiz bi el atsın lütfen.
    Quote Orijinal Mesaj Sahibi murocen İletiler
    o değilde ben ne yapıyım o zaman.. 4770k işlemcim 8gb ram im ve Msı Mpower Max anakartı olan bi bilgisayarım var ve 3 tane kontakt plugin i açınca 4üncü açılmıyo ram kaldırmıyor ve proje gümlüyor..
    Eğer bilgisayarın dizüstüyse ve FL Studio yu kullanırken bilgisayarın Güç Tasarrufu modundaysa CPU kullanımı kısıtlandığı için öyle bi sorun ortaya çıkar. FL Studioyu kullanırken bilgisayarı Yüksek Performansa alman gerekiyor ama bilgisayarın masaüstüyse sorunun neden kaynaklandığını bilmiyorum.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Kendi halinde
    Katılım Tarihi
    Mar 2012
    İletiler
    384
    Thanks
    1

DisLike

0
    bence sorun bu arkadaşın sistemi programı kaldırmıyorsa yada sistemde bozuk dosyalar varsa yanlış işlem görüyorsa bunun icin öncelikle bi virüs programı indirmesi lazım bazen 1 tane virüs bile bilgisayarı cok fena bi şekilde kitleyebiliyor 2. adım olarak combofix programını öneririm kardeşim 3. adım olarak görev yöneticisini aç / performans / kaynak izleyici / Cpu sekmesine gel orda bazı dosyalar virüslüdür genede cpu bu yüzden dolayı %100 olur açılan oyunları programları hep %100 de calıstırır virüslü exe yi bulup gecici olarak kaldırabilirsin orda herhangi bi exe.ye sağ tıkladıgında gecici olarak durdur yazar bunun haricinde sisteminin gücü ne özellikleri neler bilmiyorum ama düşükse avast virüs programını orta dereceyse kaspersky programını öneririm.

bu konu üzerinde rahat calısmak istersen bunu internetten araştırıp başlayabilirsin örneğin cpu %100 virüs exe bulma yada msconfig ayarlarını yapma aklına ne geliyorsa yazıp araştırabilirsin kısayol pratik çözüm olarak internetten cd siz formatta atabilirsin bunları araştır.Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM

Yeni
    Katılım Tarihi
    Jul 2014
    İletiler
    21
    Thanks
    0

DisLike

0

Bunun birkaç nedeni olabilir;
    İşlemcinin hızı yetmiyor olabilir veya hasar görmüş,fanı tozlanmış olabilir.Böylece işlemci ısınırsa bu tarz kasılmalar olur.
    Bilgisayarında virüs olma ihtimalide olabilir fakat bu da ilk maddeye paraleldir.*Virüs işlemciyi fazla kasabilir.
    Bir diğeride kullandığın VST orjinal olmadığı için fazla kasabilir.Bu da ikinci maddeye paraleldir.*Bazı crackler de virüs olabiliyor.Bu virüsü de çoğunlukla cracker'lar değilde,daha çok VST'yi yayınlayan firma yapıyor.Mantıksal olarak haklılar çünkü programı illaki bir cracker kırıcak.Firmada başkası kırmadan biz kendi crack dosyamızı yayınlayalım fakat içinde virüsümüzde olsun ki insanlar crack dosya ile sağlıklı,verimli projeler yapamasın.
    He,bunun çözümünü yukarıdaki birçok arkadaş yazmış.Aynı sorun bende vardı ASIO 512 samples ile düzeltmiştim.
    Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM
    Last edited by terzi312; 07-07-2014 at 03:20.

Yeni
    Katılım Tarihi
    May 2012
    İletiler
    98
    Thanks
    1

DisLike

0
    abi işlemci %100 ve ya % 50 dahi olmuyor bu bir sadece fl studio da % 80 barajını astı gorunuyor fakat bilgisayar da bir kasma zorlanma yok,

ekran kartı ile alakalı olabilir aynı sıkıntı bende de mevcut ilk defa şimdi araştırıyorumm bakalım ne bulacagım sızlerle paylasacagım abillerr )Diá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAMDiá»…n đàn Sinh Viên ÄẠI NAM
    Güzel Forumun Güzel İnsanları...

Page 1 of 2 12 LastLast

Gönderme İzinleri